přeskočit k navigaci »

Základní informace

Soutěž a přehlídka Stavby Karlovarského kraje vznikla v roce 2001 a od té doby se koná každý rok (kromě roku 2020). Letos se tedy koná už 23. ročník.

Soutěž má za cíl, na základě hlasování odborné poroty i veřejnosti, vybrat nejlepší stavby bez omezení jejich charakteru a účelu, které byly zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let od 1. 1. 2021 až 30. 4. 2024 a do soutěže přihlášeny nejdéle do 30. dubna 2024. Podmínky soutěže »

Hodnocení staveb

Stavby a projekty hodnotí odborná porota a veřejnost; samostatně bude udělena cena Ministerstva průmyslu a obchodu, cena hejtmana Karlovarského kraje a cena primátorky města Karlovy Vary.

Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu, hejtman Karlovarského kraje, Ing. Petr Kulhánek a primátorka města Karlovy Vary, Ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA.

Je opět zařazena soutěž o nejlepšího projektanta a nejlepšího stavbyvedoucího.

Vítěz nejlepší stavby Karlovarského kraje bude mít možnost účasti v celostátní soutěži Stavba roku.

Soutěž realizací staveb

Soutěž realizací staveb

Budou vyhlášeny nejlepší stavby vybrané odbornou porotou a vítěz veřejné internetové ankety. Samostatně bude udělena cena Ministerstva průmyslu a obchodu, cena hejtmana Karlovarského kraje, cena primátorky města Karlovy Vary a cena časopisu Stavebnictví. Průběh soutěže »

Nejlepší stavby, včetně těch vítězných, budou 18. června 2024 představeny na společenském večeru Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje. O prezentaci staveb »

 

Soutěž projektů a studií

Soutěž projektů a studií

Do soutěže lze také přihlásit projekty a studie staveb zpracované v období předchozích pěti let, tj. 1.1.2019 – 30.4.2024. Projekty a studie budou hodnoceny taktéž odbornou porotou i veřejností v internetovém hlasování.

 

Záchráněné památky Karlovarského kraje

Boj za záchranu ohrožených památek

3 roky jsme představovali ohrožené památky, posledních 9 let představujeme veřejnosti zachráněné památky. Letos chceme opět představit zachráněné památky, to je památky, které byly zchátralé, zničené, ale podařilo se je zachránit, nebo na nich probíhají záchranné práce. Při hlasování můžete dát hlas zachráněné památce, jejíž rekonstrukce a záchrana je podle vás nejvíce zdařilá.

 

Hlasujte od 15. 5. do 18. 6. 2024 pro nejlepší stavbu, nejlepší projekt a zachráněnou památku.

 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz