přeskočit k navigaci »

Budova GIENGER BOHEMIA

Stavba číslo:S22
Název stavby:Budova GIENGER BOHEMIA
Přihlašovatel:BAU-STAV a.s.
Místo stavby:Otovice
Charakter stavby:Průmyslová stavba
Období realizace
(Zpracování projektu):
04/2015 - 12/2015
Investor:GIENGER BOHEMIA, s.r.o.
Architekt:Dipl. Ing. arch. Petr Martínek
Projektant:Dipl. Ing. arch. Petr Martínek
Zhotovitel:BAU-STAV a.s.

Jak již napovídá název stavby, objekt výstavní a administrativní budovy společnosti GIENGER BOHEMIA slouží jako výstavní prostor pro prezentaci nabízeného sortimentu. Výstavní prostor na ploše bezmála 500 m2 nabízí ukázku nejnovějších trendů v oblasti sanitárního vybavení, obkladových materiálů a to ve formě komplexně řešených koupelen. V přízemí dále nalezneme školící místnost a technickou místnost (slouží rovněž k prezentaci) a jídelnu pro zaměstnance.

V druhém nadzemním patře se pak nachází kancelářské prostory vedení a managementu firmy.

Součástí stavby je i rozsáhlá areálová inženýrská a dopravní infrastruktura.

Konstrukčně je objekt dvoupodlažní monolitický skelet založený na základových pasech. Svislé nosné konstrukce tvoří kombinace sloupů a ztužujících monolitických stěn kolem schodišťového jádra. Opláštění objektu je provedeno pomocí velkoformátových panelů Kingspan. Značnou část opláštění tvoří hliníkové okenní výplně zasklené dethermálními skly. Střecha na objektu je navržena jako plochá s obrácenou skladbou. Půdorysný rozměr stavby je cca 35 x20m.

Celý objekt je vytápěn podlahovým vytápěním, které je napojeno na tepelné čerpadlo „vzduch-voda". O dotápění ve špičkách a ohřev TUV se pak stará 50kW kotel fy. Brötje, který současně slouží jako pomůcka u probíhajících školení a prezentace. Tepelnou pohodu v letních měsících a dostatečnou výměnu vzduchu zajišťuje vzduchotechnika a klimatizace se strojovnou ve 2NP objektu. Objekt je vybaven bezpečnostním přístupovým systémem.

Práce na objektu začaly v období duben 2015 a koncem roku byla stavba předána investorovi k užívání. Snahou zhotovitele bylo v maximální míře vyhovět požadavkům investora, které v průběhu výstavby vznikaly. Byly použity vyšší standardy některých komponentů.

Výsledné úsilí provádějící firmy dalo vzniknout kvalitně provedenému a promyšlenému objektu, který vyhovuje jak objednateli, zájemcům o kvalitní poskytování školících služeb, které je prováděno odbornými profesionály v oblasti tepelné techniky, tak zákazníkům ve všech oblastech technických zařízení budov, jako je sanita, topení, instalace či materiál pro výstavbu inženýrských sítí.

Architektonicky i použitými materiály zapadá celý objekt do jednotné moderní evropské koncepce skupiny GC (jejíž součástí je společnost GIENGER BOHEMIA). Společnost GIENGER je zastoupena ve všech důležitých lokalitách České republiky, a nyní také v nově provedených prostorách v Karlových Varech.

Hlasování bylo ukončeno.

Budova GIENGER BOHEMIA

Počet hlasů: 97

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz