přeskočit k navigaci »

Novostavba RD Hájek

Navržený rodinný dům je umístěn v obci Hájek, postaven v lokalitě určené pro novou výstavbu rodinných domů. Úkolem projektanta bylo vytvořit rodinné sídlo splňující náročné požadavky investora se zakomponováním do okolního prostoru krajiny na jižním svahu. Dům je umístěn do svažitého pozemku a svým charakterem, výškou a členěním nevybočuje z charakteru zástavby okolí.

Jedná se o dům, který je koncipován jako jednogenerační, přízemní s obytným podkrovím a prostornou garáží, která je postavena vedle rodinného domu. Na pozemek, který je svažitý, je dům situován tak, aby jeho obytná část byla obrácena na jih. Vstup do domu je ze severní strany objektu do zádveří, odkud je také přístup do technické místnosti a do obývací haly se schodištěm do 2NP a kuchyní. V levém traktu objektu je samostatné stolování, ložnice rodičů s vlastní koupelnou a šatnou, z prostoru pro stolování je výstup na krytou terasu. V pravém traktu je situován dětský pokoj se sociálním zařízením a prádelna.

Základy jsou navrženy jako monolitické betonové pasy, s monolitickými patkami pod venkovními sloupy. Obvodové nosné zdivo je sendvičové – nosné jádro z keramických tvárnic POROTHERM 30 P+D, z vnějšku opatřeno tepelnou izolací z minerální vaty tl. 160 mm a pohledovou přizdívkou z umělého kamene.

Hlasování bylo ukončeno.

Novostavba RD Hájek

Počet hlasů: 131

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz