přeskočit k navigaci »

Komplex Becherplatz

Multifunkční prostor Becherplatz vznikl přestavbou bývalé továrny Karlovarské Becherovky v samém centru Karlových Varů.

V budovách na začátku třídy T. G. Masaryka, kde se desítky let vyráběl známý 13. pramen (Becherovka) Karlových Varů, vzniklo nové centrum karlovarského života, kde se návštěvníci přenesou v čase do 19. století. Becherplatz turistům a obyvatelům Karlových Varů nabízí kulinářské a odpočinkové aktivity a zároveň oživil tradici místního pivovaru Karel IV. Začátek rekonstrukce bývalé továrny Becherovky byl zahájen na jaře roku 2011, kdy navazoval na dokončenou přestavbu sklepních prostor Jan Becher Muzea. Celý proces rekonstrukce trval více než rok a byl dokončen v září 2012.

Vznikl tak jedinečný prostor, který propojil ulice T. G. Masaryka a Dr. Davida Bechera a svým vzhledem citlivě navozuje atmosféru starobylého náměstí z 19. století. Návštěvníci Becherplatzu si mohou odpočinout ve stylové kavárně a navštívit originální sklepní restauraci a pivovar Karel IV. Suvenýry nabízí několik obchůdků na náměstí. Do Becherplatzu byla také přemístěna prodejna vstupenek a vchod do Jan Becher Muzea, jehož návštěva tu začíná i končí. Zároveň nechybí nová prodejna muzea připomínající dobovou apotéku.

Na přestavbě se podílelo mnoho různých dodavatelů z celé České republiky, kteří pomocí klasických materiálů a nejnovějších technologií dokázali vytvořit autentickou dobovou atmosféru. Architekti například využili 150 let staré dubové sudy, v nichž dříve zrála Becherovka, k obložení stěn a podlah v prostorách restaurace, kde byly rovněž obnoveny původní, historicky cenné kamenné klenby a podlahy. V restauraci je k vidění také část slavného Becherovodu.

Při návštěvě Becherplatzu, který je celý včetně Jan Becher Muzea bezbariérový, mohou hosté v horní části, tedy na náměstí, zavítat do kavárny Kaffee Magazín, prodejny suvenýrů a obchodu Jan Becher Muzea. Při výstavbě Becherplatzu bylo také myšleno na současné požadavky návštěvníků, proto na náměstí najdou i směnárnu či bankomat. Ve sklepní části Becherplatzu se pak nachází restaurace a pivovar Karel IV.

Hlasování bylo ukončeno.

Komplex Becherplatz

Počet hlasů: 1067

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz