přeskočit k navigaci »

Novostavba sportovní haly Lázně Kynžvart

Novostavba sportovní haly Lázně Kynžvart
Stavba číslo:S13
Název stavby:Novostavba sportovní haly Lázně Kynžvart
Přihlašovatel:Mariánskolázeňsko
Místo stavby:Lázně Kynžvart
Charakter stavby:sportovní zařízení
Období realizace
(Zpracování projektu):
3-11/2018
Investor:SOKOL Lázně Kynžvart, z.s., Daniela Radová,z.s.
Architekt:SPIRAL spol. s r.o., ing. Pavel Kodýtek
Zhotovitel:D-Produkt s.r.o., Vladimír König
Stavbyvedoucí:D-Produkt s.r.o., Vladimír König

TJ Sokol Lázně Kynžvart, z.s. získala na sklonku roku 2017 investiční dotaci z prostředků Ministerstva školství, tělovýchovy a sportu, která je určena na výstavbu sportovní haly v areálu TJ v Lázních Kynžvart. Místo realizace v současné době disponuje zrekonstruovaným zázemím pro sportovce, nachází se zde fotbalové a házenkářské hřiště včetně dostatečné parkovací kapacity. Smysluplnost projektu dokazuje mimo jiné přímá podpora Sportovní unie Chebska a Českého svazu házené.


Projekt výstavby sportovní haly vychází z dlouhodobé systematické činnosti oddílu házené v Lázních Kynžvart, jenž vede ke sportu děti a mládež z celého okolí Mariánskolázeňska. Filozofií oddílu je naučit děti mít rádo sport bez rozdílu výkonnosti, a to v rámci všestrannosti. Oddíl házené kromě své pravidelné činnosti intenzivně spolupracuje se základními školami v okolí, pro které již druhým rokem pořádá Lázeňskou školní ligu miniházené pod patronací Českého svazu házené. Participuje také na školních sportovních kroužcích, které byly díky tomuto projektu otevřeny. V období letních prázdnin pořádají zástupci házenkářského oddílu týdenní sportovní příměstský tábor, který bude aktuálně po dobu tří let realizován z Operačního programu Zaměstnanost, jenž je spolufinancován Evropským sociálním fondem. Více informací naleznete na webových stránkách oddílu házené: www.hazena-kynzvart.cz/primestsky-tabor/.


Oddíl házené TJ Sokol Lázně Kynžvart je organizátorem úspěšného mládežnického turnaje Kynžvartský pohár - Memoriál Milana Prokeše, který bude v letošním roce odehrán za rekordního počtu 43 účastnických týmů z celé ČR, a to již po třiačtyřicáté. V Lázních Kynžvart tak očekávají návštěvu kolem 800 sportovců. Turnaj byl v roce 2016 oceněn prestižní cenou Českého svazu házené CZECH HANDBALL AWRD, což dokazuje jeho výjimečnost!


Projekt novostavby víceúčelové sportovní haly bude realizován ve sportovním areálu nacházejícím se na vlastním pozemku TJ. Projekt byl dne 21.11.2017 zařazen mezi vybrané žadatele dotací poskytnutých z Podprogramu 133D531 na podporu materiálně technické základny sportu MŠMT, a to ve výši 12.195.000 Kč. Zbývající podíl finančních nákladů organizace je řešen finančními příspěvky Města Lázně Kynžvart, Krajského úřadu Karlovarského kraje, dalších okolních obcí a soukromých organizací. Zároveň se souhlasem Krajského úřadu Karlovarského kraje byla vyhlášena veřejná sbírka pro dobrovolné přispěvatele, kteří mají zájem podílet se na financování tohoto projektu. Příspěvky jsou shromažďovány na transparentním účtu MONETA Money Bank 225 292 016 / 0600. Pro dokreslení aktuálního stavu lze dodat, že pro stavbu bylo vydáno stavební povolení a byl vybrán dodavatel dle výběrového řízení jako podlimitní veřejné zakázky na stavební práce zadané ve zjednodušeném podlimitním řízení podle zákona č. 134/2016 Sb..


Důležitost realizace projektu výstavby sportovní haly stojí na několika pilířích. Jedná se o rozvoj projektu Lázeňské školní ligy, doplnění nedostačující kapacity sportovních zařízení, která má negativní dopad na sportovní příležitosti zj. pro mládež. Díky vzniku adekvátního sportovního zázemí je velký předpoklad výkonnostního růstu stávajících sportovních oddílů, nárůst členské základny sportovců, rozšíření nabídky sportovních odvětví a v neposlední řadě možnost pořádat v místě významné soutěžní akce.


Využití sportovní haly je určeno nejen aktivním sportovcům z domácích oddílů, ale také ostatním spolkům z okolí, jejichž většina vyjádřila v rámci podání žádosti o dotaci na MŠMT svou podporu. Své pevné místo v harmonogramu má také široká veřejnost, školy, děti a hendikepovaní sportovci, kteří se v našem okolí léčí. Odhadem předpokládáme, že sportovní halu týdně využije 400 dětí a 150 dospělých!


Aktuální kontakty a veškeré dění v házenkářském oddíle TJ Sokol Lázně Kynžvart můžete sledovat na webových stránkách: www.hazena-kynzvart.cz.

Postaveno za finanční podpory MŠMT, Karlovarského kraje, Města Lázně Kynžvart.

 

Hlasování bylo ukončeno.

Novostavba sportovní haly Lázně Kynžvart

Počet hlasů: 154

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz