přeskočit k navigaci »

Rekonstrukce zimního stadionu, Cheb

Rekonstrukce zimního stadionu, Cheb
Stavba číslo:P08
Název stavby:Rekonstrukce zimního stadionu, Cheb
Přihlašovatel:Město Cheb
Místo stavby:Cheb
Charakter stavby:sportoviště
Období realizace
(Zpracování projektu):
12/2023-04/2024
Investor:Město Cheb, ing. Jan Vrba
Architekt:Lungo s.r.o., Ing. Petr Huml
Projektant:Lungo s.r.o., Ing. Petr Huml

Realizace: Spolupráce HC Stadion Cheb, městského vedení a zaměstnanců stadionu
Cíle projektu: Optimalizace dopravy, energetické účinnosti, řešení problematiky spodních vod a zlepšení prostorového uspořádání

Unikátnost projektu
Tento projekt je ojedinělý nejen svým architektonickým řešením, ale i širokou spoluprací na jeho vývoji, což zaručuje, že výsledný koncept zimního stadionu reflektuje potřeby a očekávání všech zainteresovaných stran. Každý aspekt projektu byl detailně projednán s příslušnými experty, což umožnilo vytvoření plánu, který efektivně kombinuje estetiku s funkcionalitou.

Dopravní řešení
Významným přínosem projektu je zlepšení dopravní situace zahrnující výstavbu nových parkovacích míst a přepracování dopravních toků. Zároveň byla zajištěna lepší dostupnost pro osobní i autobusovou dopravu, což přispěje k efektivnějšímu provozu během sportovních i kulturních akcí a zlepší dopravu v klidu pro celou lokalitu areálu.

Řešení spodních vod a energetické efektivity
Problematika spodních vod byla řešena inovativním způsobem s důrazem na efektivní odvodnění. Dále spodní vody jsou řešeny s využitím pro provozu stadionu a zásobováním nedaleko ležícího fotbalového stadionu pro jeho zavlažování. Energetická účinnost byla zvýšena zúžením hrací plochy tak, aby splňovala normy a zároveň snižovala energetické nároky. Původní plán osazení fotovoltaických panelů na střeše stadionu byl zamítnut, avšak vývoj studie počítá s instalací fotovoltaických panelů na okolních přilehlých budovách.

Modernizace prostor
Studie zahrnuje také modernizaci šaten a vstupních prostor, což zlepšuje celkový uživatelský komfort. Zásadní byla reorganizace hlavního vstupu, který nyní lépe slouží návštěvníkům a zefektivňuje přístup k hlavním sportovním a společenským akcím.

Tento projekt nejenže modernizuje zastaralé zařízení, ale také poskytuje Chebu zařízení, které může sloužit jako důležitý sociální a sportovní uzel, schopný hostit velké události a přilákat návštěvníky z širokého okolí.

Tvůrce koordinátor studie Ing. Petr Huml, projekce Tomáš Veselý, vizualizace Ing. Arch Václav Zůna, návrh zastřešení malé ledové plochy Ing. Emil Minář, dopravní specialista Ing. Martin Haueisen, hydrogeologie Ing. Jaromír Střeska  – všichni zúčastnění (starosta Ing. Jan Vrba, místostarosta Pavel Pagáč, odbor investic Ing. Petr Kukla, Václav Michálek, komise pro územní plán a strategický rozvoj, ředitel správy sportovišť města Chebu Michal Ouřada, hokejový klub HC stadion Cheb- management, trenéři, realizační tým, kustodi)

Půdorys 1.PP.pdf (169.76 KB)

Půdorys 1.NP.pdf (285.53 KB)

Půdorys 2.NP.pdf (232.75 KB)

Půdorys 3.NP.pdf (328.19 KB)

Řez.pdf (120.67 KB)

Hlasování bylo ukončeno.

Rekonstrukce zimního stadionu, Cheb

Počet hlasů: 452

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz