přeskočit k navigaci »

Parkhotel Lesní mlýn, Mariánské Lázně

Lesní mlýn, Mariánské Lázně
Stavba číslo:H03
Název stavby:Parkhotel Lesní mlýn, Mariánské Lázně

Ve starých kronikách je psáno " L.P.1833 tu byl postaven mlynářem Johanem Schneidrem mlýn na Metternichově panství". Lesní mlýn skutečně sloužil k mlýnskému provozu a jak bylo obvyklé tak i provozu pily. Od samého počátku však byl také hostincem, zpočátku malým, ale postupně se rozrůstajícím a hojně navštěvovaným. I sám kníže Metternich se prý často zastavil, ale to spíše kvůli krásné mlynářce.

Již v roce 1837 je uváděn Lesní mlýn (Muhlen- Wirthaus) s kuželkářskou dráhou jako oblíbený cíl vycházek a to také díky bezprostřednímu sousedství Lesního pramene. Oficiální provoz hostince a kavárny je však uváděn až za vlastnictví rodiny Dietlů v 50.letech 19.století. Vznik hotelu v roce 1877 je taktéž zánikem mlýnského provozu . Pod vedením Josefa Hanslíka ze Žatce (zetě Dietlů) se stává z Lesního mlýna velice oblíbená kavárna s restaurací.

Od přelomu 19. a 20. století je Lesní mlýn v majetku Heinricha Krausse,který hotel přestavuje a rozšiřuje a tak dotváří vzhled areálu který zůstal zachován v takřka nezměněné podobě. Tak začínají hotelu „zlaté časy", kdy o neustálý příliv hostů se stará téměř 180 ti členný personál.Každodenní koncerty,zaplněná místa nejen v kavárně ale i v rozsáhlé zahradní restauraci, kroužící taneční páry, to je kypící lázeňský život.

Po 2. světové válce je hotel přejmenován na Alhambru, později pak na Donbas. Po přestavbách interierů se stává nejvýznamějším centrem odborářské lázeňské rekreace a v roce 1992 byl provoz hotelu ukončen a budova chátrala.

V srpnu roku 2018 schátralou stavbu koupili manželé Kučeraví. Díky jejich nadšení a ambicím, se tak téměř po 30 letech začala navracet skrytá krása bývalého hotelu Lesní mlýn. V současné době je již možné navštívit kavárnu Caffe s venkovním posezením na kolonádě.

Další informace

Hlasování bylo ukončeno.

Parkhotel Lesní mlýn, Mariánské Lázně

Počet hlasů: 894

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz