přeskočit k navigaci »

Otovice - Bytové domy Arco Otovice

Stavba číslo:P02
Název stavby:Otovice - Bytové domy Arco Otovice
Přihlašovatel:TIMA, spol. s r.o. - obchodně výrobní služby
Místo stavby:K panelárně, Otovice u Karlových Var
Charakter stavby:Výstavba bytových domů
Období realizace
(Zpracování projektu):
03/2023 - 06/2024
Investor:AL-ZEMOT s.r.o., Aleš Procházka
Architekt:Boq architekti, spol. s.r.o., Ing. Arch. Miroslav Stach
Projektant:Boq architekti, spol. s.r.o., Ing. Arch. Miroslav Stach
Zhotovitel:TIMA, spol. s r.o. - obchodně výrobní služby, Ing. Zdeněk Zapletal, prokurista
Stavbyvedoucí:TIMA, spol. s r.o. - obchodně výrobní služby, Jiří Švestka

Na okraji obce Otovice vznikne lokalita rodinných domů. Jednoduché bílé dvoupodlažní kvádry se sedlovou střechou jsou skládány do hnízd po třech. Tím, jak jsou vůči sobě postaveny, je zajištěno maximální možné soukromí jak uvnitř domu, tak v zahradě. Zároveň je díky tomu zajištěno, že lokalita nepůsobí fádním, opakujícím se dojmem.

Karlovy Vary jsou respektované město s bohatou kulturní i společenskou historií. A právě osobnosti hudebního světa, slavní skladatelé a interpreti, kteří Karlovy Vary navštívili, nebo zde pobývali, dali jméno tomuto novému projektu.

„Architektura je zkamenělá hudba." To je citát J.W. Goetha, který je s městem silně spjat.

V komunikaci využíváme jména osobností hudebního světa - slavných skladatelů a interpretů, kteří Karlovy Vary navštívili, nebo tu dokonce opakovaně pobývali. Patřili mezi ně i ti světově nejproslulejší, jako Beethoven nebo Bach. Někteří sem zavítali jako lázeňští hosté, ale často také do města přijížděli koncertovat a uvádět své nové skladby. Hudba totiž k lázním odjakživa patřila a hrála ve společenském životě města významnou roli.

Velikáni hudebního světa měli obvykle bohaté a často také pohnuté životní osudy. Kromě odborníků ale málokdo ví víc o jejich rodinách a blízkých. Rozhodli jsme se proto v názvech, kterými označujeme jednotlivé bytové jednotky, aspoň symbolicky připomenout některé z nich.

Téma hudby se projevuje zejména v interiérech domů. Jejich vnitřky jsou hravé, kombinují zemité odstíny barev, přírodní materiály a výrazné barevné akcenty.

Rodinné domy hovoří současným jazykem, jejich forma je lapidární, nekomplikovaná a bez zbytečností. Čistota formy je podpořena sjednocenou barevností, hlavní slovo dostává bílá barva - bílá omítka a světle šedá plechová střecha. Oplocení z dřevěných fošen kladených vertikálně za sebou dokresluje venkovský charakter celé lokality.

Vnitřní dispozice jsou navrženy maximálně účelně a jsou promyšleny do posledního detailu tak, aby nabídly velkorysý standard pro početnou rodinu. Ze vstupní haly nastupujeme do krátké chodby, ze které jsou zpřístupněny jednotlivé místnosti a schodiště do patra. Velkorysý obytný prostor s kuchyní a jídelnou je maximálně otevřen směrem do zahrady, kuchyňská linka je navržena jako poloostrůvková, zároveň je od obytného prostoru lehce oddělena. V horním podlaží se nacházejí jednotlivé pokoje a samostatné rodičovské křídlo.

Při tvorbě jednotlivých domů jsme se inspirovali dvanácti osobnostmi hudebního světa:

 1. Janáček
 2. Paganini
 3. Strauss
 4. Beethoven
 5. Destinn
 6. Brahms
 7. Dvořák
 8. Chopin
 9. Schumann
 10. Liszt
 11. Fibich
 12. Bach

Otovice – Bytové domy Arco Otovice

Hlasování bylo ukončeno.

Otovice - Bytové domy Arco Otovice

Počet hlasů: 310

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz