přeskočit k navigaci »

Karlovy Vary – Venkovní bazén

Stavba číslo:S16
Název stavby:Karlovy Vary – Venkovní bazén
Přihlašovatel:Statutátní město Karlovy Vary
Místo stavby:Karlovy Vary
Charakter stavby:Občanská vybavenost
Období realizace
(Zpracování projektu):
11/2014 - 08/2015
Investor:Statutátní město Karlovy Vary
Architekt:BFB - studio, spol.s.r.o.
Projektant:BFB - studio, spol.s.r.o. - Ing. Štefan Bolcha
Zhotovitel:SMP CZ, a.s.

Stavba Venkovního bazénu, navazující funkčně a dispozičně na dříve vybudovaný objekt Krytého plaveckého bazénu, je dle investičního záměru určena pro rekreační plavání a částečně pro tréninkové / závodní plavání v bazénu s třemi drahami délky 25 m a k relaxaci návštěvníků/dětí v brouzdališti s vodním ježkem a skluzavkou a v relaxačním bazénu pro větší děti se skluzavkou. Součástí zázemí bazénu je rovněž bufet. Areál je doplněn hřištěm plážového volejbalu.

Stavba venkovního bazénu se nachází ve venkovní části areálu, je určena pro veřejný provoz a bude využívána v letním období.

Víceúčelový bazén, zhotovený z nerezové oceli, je obdélníkového tvaru o základních rozměrech 25 x 15,4 m a je rozdělen na část plaveckou a relaxační, včetně dětského brouzdaliště. Hloubka plavecké části bazénu je proměnná od 1,2 m do 1,6 m, relaxační části (vč. dětského brouzdaliště) pak od 0,15 m do 1,6 m. Vstup do bazénu je umožněn integrovaným schodištěm nebo třemi zapuštěnými žebříky, případně vstupem pro hendikepované.

Technologie úpravy vody je osazena základní technologií doplněnou o středotlakou UV lampu, jako desinfekce je používán plynný chlór. Cirkulace bazénové vody je zajištěna systémem přelivných žlábků. Tato voda je odvedena do akumulační nádrže. Přívod bazénové vody je zajištěn dnovým rozvodným systémem, zakončeným speciálními dnovými kanály a tryskami se širokým rozptylem. Veškeré rozvody mezi bazénovou vanou a strojovnou jsou provedeny z tlakového PVC potrubí. Vypouštění bazénu je zajištěno dnovou vpustí umístěnou v nejhlubší části bazénu.

Základní technické parametry víceúčelového bazénu:

hloubka 150 - 1600 mm

vodní sloupec 150 - 1600 mm

vodní plocha 385,00 m2

vodní obsah 431,20 m3

teplota vody 27 - 30°C

oběhový výkon 231,0 m3/h

filtrační rychlost 30 m3/hod

Technologie víceúčelového bazénu je umístěna ve stávající strojovně sloužící pro vnitřní bazény v krytém plaveckém bazénu. Jedná se o prostor vyhrazený pro bazénovou technologii v 1.PP a v 1.NP, kde je umístěna chlorovna. Technologický okruh je určen pouze pro víceúčelový venkovní bazén.

Kvalita vody je zajištěna pomocí tří kusů vícevrstvých pískových filtrů DTS o průměru 1 800 mm, UV lampou a chemickou úpravou vody. Ohřev bazénové vody je zajištěn deskovým výměníkem tepla.

Hlasování bylo ukončeno.

Karlovy Vary – Venkovní bazén

Počet hlasů: 55

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz