přeskočit k navigaci »

Karlovy Vary - Pobočka nového infocentra v budově hlavní pošty

Stavba číslo:P06
Název stavby:Karlovy Vary - Pobočka nového infocentra v budově hlavní pošty
Přihlašovatel:Kancelář architektury města Karlovy Vary
Místo stavby:T. G. Masaryka 559/1
Charakter stavby:rekonstrukce
Období realizace
(Zpracování projektu):
2025
Investor:Statutární město Karlovy Vary, Ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA
Architekt:05studio, MgA. Pavel Nový, Ing. arch. Jitka Mácová
Projektant:05studio, MgA. Pavel Nový, Ing. arch. Jitka Mácová
Zhotovitel:neuvedeno - u projektu, neuvedeno - u projektu
Stavbyvedoucí:neuvedeno - u projektu, neuvedeno - u projektu

Místo stavby: T. G. Masaryka 559/1, Karlovy Vary
Datum dokončení projektu: 2022
Období realizace: 2025
Charakter stavby: rekonstrukce

 

Honosná stavba Hlavní pošty stále slouží svému původnímu účelu. Vhodné umístění budovy na úplném začátku pěší promenády zároveň přímo vybízí k využití pro potřeby turismu, a proto byla část budovy vyčleněna pro účely nového infocentra.

Infocentrum bude umístěno v pravém křídle budovy v přízemních prostorách, přímo přístupných z pěší zóny. V současnosti je prostor využíván jako pobočka pojišťovny a je rozdělen řadou nábytkových i vestavěných příček. Návrh počítá s vyčištěním prostoru od těchto nánosů a navrácením původní dispozice, jaká byla v budově po jejím dokončení.

Po vyčištění vzniknou dva hlavní prostory, hala s okny do pěší zóny a velkorysá zadní místnost orientovaná do vnitrobloku. Tyto hlavní prostory budou doplněny o nutné provozní zázemí. Přirozené členění veřejné části na dva prostory využíváme a dále s ním pracujeme. Funkci infocentra vnímáme v úrovni dvou principů: jak v kontaktu personálu s návštěvníky, tak v možnosti získání informací individuálně, pouze díky poskytnutým materiálům, bez osobního kontaktu.

Přední prostor - vestibul, slouží pro samotný kontakt s návštěvníky. Je zde umístěn pult, dominanta celého prostoru. Zde návštěvníci na první pohled uvidí personál, který jim poskytne požadované informace. U pultu funguje prodej suvenýrů, zboží i vstupenek. Ve vestibulu je umístěno také sezení, vhodné pro čekání na volné kapacity u pultu, nebo pro pouhé spočinutí, které může být spojené třeba s dobitím telefonu ze zásuvek přístupných v horní části nábytku. Vestibul je světlý, bohaté denní osvětlení doplňuje nasvětlení lustrem, který je dominantou prostoru. I barevnost prostoru je světlá, výrazným prvkem je pouze pult, aby byla zdůrazněna jeho funkce.

Zadní prostor - galerie, naopak slouží pro prezentaci informací, které komentář ani asistenci personálu nevyžadují. Atmosféra je zde klidná, meditativní, podtržena bodovým osvětlením. Světlem jsou zdůrazněny jednotlivé body, které nemají uniknout pozornosti návštěvníků: ať už se jedná o informační materiály řazené do čtyř kategorií, reprezentativní zboží, nebo podsvětlený interaktivní stůl v centru místnosti. Na zadní stěně místnosti běží projekce, viditelná i z vestibulu, tak aby nalákala návštěvníky do zadní části prostoru a naznačila jim, že se jedná o prostor, který jim individuálně poskytne informace o městě.

V průchodu mezi vestibulem a samoobsluhou je umístěno pítko jako odkaz na blízké kolonády.

https://www.kamkv.cz/projekty/detail/infocentrum/

 

 

Hlasování bylo ukončeno.

Karlovy Vary - Pobočka nového infocentra v budově hlavní pošty

Počet hlasů: 155

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz