přeskočit k navigaci »

Hotel Orion

Stavba číslo:S03
Název stavby:Hotel Orion
Přihlašovatel:WALDFEE, a.s.
Místo stavby:Plešivec, Abertamy
Charakter stavby:Občanská vybavenost
Období realizace
(Zpracování projektu):
04/2014 - 03/2016
Investor:WALDFEE, a.s.
Projektant:Ing. Miroslav Koutný
Zhotovitel:KVARYOD spol. s r. o.

Nový hotel Orion, nacházející se v nadmořské výšce 1 020 m byl vybudován zčásti na místě původní horské chaty Orion na Plešivci. Stavební práce probíhaly téměř dva roky, a to za velmi obtížných geologických a klimatických podmínek.

Jedná se o pětipodlažní objekt se sedlovou střechou s vikýři, částečně zapuštěný do terénu. Konstrukčně se jedná o kombinaci montovaného železobetonového skeletu s armovaným monolitem, vše doplněno tepelnými vyzdívkami. V pravé polovině objektu je využitý podkrovní prostor jako druhé patro pro apartmány. Na východním štítu vzhledem ke konfiguraci terénu bylo přistoupeno ještě k provedení prostoru pro technickou místnost tepelných čerpadel, která je přístupná z roviny parkovišť osobních vozidel a leží pod samotným technickým zázemím.

Dispozičně se objekt člení na 18 pokojů - studia, 2 apartmány a 3 dvoupodlažní apartmány, vše se sociálním zázemím a kuchyňkami. Hotel má vlastní lyžárnu se skříňkovým systémem, dětskou hernu, restauraci s otevřenou kuchyní, byt správce, vnitřní bazén s vířivkou a saunou, technické zázemí včetně strojovny vzduchotechniky a technické místnosti s tepelnými čerpadly. Kapacita hotelu včetně přistýlek je celkem max. 69 osob.

Zdrojem vytápění jsou 4 tepelná čerpadla umístěná ve dvou podlažích nad sebou a to v kaskádě pro vnitřní instalaci typu vzduch /voda v kombinaci s dvojicí elektro kotlů. Ohřev TUV je řešen centrálně pomocí dvojice akumulačních zásobníků.

K hotelu dále náleží samostatně stojící velkoprostorová garáž s možností dobíjení pro elektro automobily a přilehlé parkoviště pro hotelové hosty. Součástí hotelu je taktéž venkovní terasa s možností příjemného posezení.

Hlasování bylo ukončeno.

Hotel Orion

Počet hlasů: 279

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz