přeskočit k navigaci »

Úvod » aktuality » Podpořte dostavbu rychlostní silnice R6

Podpořte dostavbu rychlostní silnice R6

02.05.11

Jedna ze staveb v Karlovarském kraji, která nechává klidného jen málokoho je stavba, resp. dostavba, rychlostní silnice R6 Praha - Karlovy Vary - Cheb. Zvýšeného zájmu se R6 dočkala v momentě, kdy ji ministr dopravy Vít Bárta zastavil a její dokončení odsunul na rok 2025, kvůli nedostatku finančních prostředků v jeho resortu.

Cheb, Karlovy Vary a další města a obce na trase plánované R6 ještě donedávna doufaly v rychlé vyřešení svízelné dopravní situace ve smyslu přímého spojení s Prahou. Absence rychlostní komunikace mezi západní částí Čech a Prahou také dlouhodobě nepříznivě ovlivňuje ekonomický rozvoj dotčených krajů. Kvůli nedostatečné infrastruktuře tu nové společnosti nechtějí investovat a ty stávající z regionu stále častěji odcházejí. Lidé přicházejí o práci, podnikatelé v různých sférách o zákazníky, obecní a městské rozpočty o peníze a tak bychom mohli pokračovat dále.

Snahu zvrátit rozhodnutí Ministerstva dopravy ČR projevili 3 zápodočeští senátoři a to bez ohledu na svou stranickou příslušnost. PhDr. Pavel Čáslava, Ing. Jan Horník a Mgr. Miroslav Nenutil zorganizovali petici za urychlení dostavby rychlostní silnice R6. Rozpoutali tak veřejnou diskusi o nezbytnosti této komunikace. Petici veřejně podpořilo také 19 starostů a starostek měst a obcí, kterých se přerušení výstavby negativně dotýká.

Petiční archy čítají již stovky podpisů a dalších více než 1000 signátářů doposud podpořilo petici online. Sbírání podpisů bude ale i nadále pokračovat a po dosažení určitého počtu podpisů bude odeslána na Ministerstvo dopravy ČR.

I vy můžete pomoci v boji za urychlení výstavby rychlostní silnice R6. Podpořte petici. Můžete tak učinit na webu www.chcemer6.cz, kde také najdete text petice a veškeré další potřebné informace.

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« zpět do seznamu aktualit

 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz