přeskočit k navigaci »

Úvod » aktuality » Boj za záchranu ohrožených památek na Karlovarsku

Boj za záchranu ohrožených památek na Karlovarsku

01.05.11

V Karlovarském kraji se každoročně realizuje mnoho staveb a stavebních projektů. Nevznikají jen nové stavby, ale často se také rekonstruují ty staré, které mají nejen finanční, ale také historickou hodnotu. I přes snahy různých institucí, sdružení i jednotlivců však na území Karlovarského kraje zbývá ještě celá řada historicky významných budov a kulturních památek, které jsou v žalostném stavu a bezpochyby je dříve nebo později čeká zánik.

Závažnost problematiky chátrajících památek v našem kraji bychom proto prostřednictvím tohoto webu rádi přiblížili široké veřejnosti. V rámci internetového hlasování o Stavbu Karlovarského kraje pro rok 2011 jsem nově zařadili k hlasování o realizovanou stavbu a projekt stavby také hlasování pro záchranu ohrožených památek Karlovarska, resp. Karlovarského kraje.

Každé ohrožené památce je v rámci hlasování věnována 1 stránka, kde kromě fotodokumentace a krátkého videa dokumentujících její stav, najdete hlasovací formulář. Chcete-li dát najevo svůj nesouhlas se stavem památek v našem kraji, tak formulář vyplňte a odešlete.

Pevně věříme že tato iniciativa nenechá klidné ani kompetentní osoby, které mají moc žalostný stav našich památek zvrátit, nebo alespoň nedopustit chátrání dalších historicky významných staveb.

Hlasujte od 15. 5. do 3. 6. 2011 pro nejlepší stavbu, nejlepší projekt a ohroženou památku Karlovarského kraje.

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« zpět do seznamu aktualit

 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz