přeskočit k navigaci »

Úvod » aktuality » 17. ročník soutěže „STAVBY KARLOVARSKÉHO KRAJE“

17. ročník soutěže „STAVBY KARLOVARSKÉHO KRAJE“

08.02.17

Soutěž vypisuje Regionální stavební sdružení Karlovy Vary spolu s partnerskými stavebními organizacemi. Záštitu nad soutěží převzala hejtmanka Karlovarského kraje, Mgr. Jana Vildumetzová,a primátor města Karlovy Vary, Ing. Petr Kulhánek.Soutěž se bude konat jako nosná akce v rámci

Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2017,

které budou probíhat ve dnech 8. - 9. června 2017.

Při soutěži „Stavby Karlovarského kraje“ chceme, aby se nejširší odborná i laická veřejnost seznámilas tím, jak je na tom stavebnictví v Karlovarském kraji a které nové stavby zde vznikly a které sepřipravují.

Cílem 17. ročníku soutěže „Stavby Karlovarského kraje“ je prezentovat všechny současné stavby na západě Čech - v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období 1. 1. 2016 – 20. 4. 2017.Zároveň pokračujeme v ukázkách projektů staveb, které jsou připravovány k realizaci (nebo nerealizované) za období minulých pěti let – 1. 1. 2012 – 20. 4. 2017.

Přihlásit je možné i architektonické a urbanistické studie. Tato část je zařazena na základě dlouhodobého zájmu veřejnosti z předchozích ročníků o to, co se bude v regionu do budoucna stavět.

Přihlašovatelem staveb i projektů může být investor, architekt, projektant, zhotovitel stavby, nebo její majitel.

Naším hlavním záměrem při této soutěži je důraz na prezentaci všeho nového, novostaveb a rekonstrukcí, které se v uplynulém období podařilo zrealizovat. Chceme představit přihlašovatele, poděkovat a podpořit investory, architekty, projektanty a stavební firmy, kteří všichni mění podobu Karlovarského kraje. Zároveň letos chceme opět vybrat, představit a ohodnotit nejlepší projektanty a stavbyvedoucí.

Za uplynulých 16 ročníků se prezentovalo 445 staveb včetně projektů, které jsou k prohlédnutí na internetu. Všechny stavby a projekty budou představeny veřejnosti v Karlovarském kraji, nejlepší stavby a projekty vybrané odbornou porotou i veřejností budou prezentovány v tisku a odborných časopisech, po dobu jednoho roku budou panely vystaveny na putovní výstavě na úřadech v Karlovarském kraji.

Od 15. 5. 2017 budou stavby a projekty umístěny na webové adrese www.stavbykarlovarska.cz, kde bude do uzávěrky soutěže 9. 6. 2017 do 16:00 probíhat veřejné hlasování o stavbách. Zároveň bude možné na stejném webu hlasovat pro zachráněné památky Karlovarska.

Věříme, že společně s námi budete mít zájem předvést své nové realizace a projekty staveb a dáte spolu s námi signál široké odborné i laické veřejnosti, že architektura, stavebnictví a dobré řemeslobude vidět i v budoucnu.

 
 

« zpět do seznamu aktualit

 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz