přeskočit k navigaci »

Úvod » aktuality » 13. ročník soutěže „STAVBY KARLOVARSKÉHO KRAJE“

13. ročník soutěže „STAVBY KARLOVARSKÉHO KRAJE“

14.02.13

Soutěž vypisuje Regionální stavební sdružení Karlovy Vary spolu s partnerskými stavebními organizacemi. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Karlovarského kraje PaedDr. Josef Novotný a primátor města Karlovy Vary Ing. Petr Kulhánek.

Soutěž se bude konat jako nosná akce v rámci

Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2013,

které budou probíhat ve dnech 6. – 7. června 2013. V této době, která je pro stavebnictví nepříznivá, se opomíjí prezentace výsledků stavebních firem a projekčních kanceláří. V Karlovarském kraji se postavilo mnoho kvalitních velkých i malých staveb, bylo zrekonstruováno hodně objektů.

Při soutěži „Stavby Karlovarského kraje“ chceme, aby se nejširší odborná i laická veřejnost seznámila s tím, jak je na tom stavebnictví v Karlovarském kraji a které stavby zde vznikly a které se připravují.

Cílem 13. ročníku soutěže „Stavby Karlovarského kraje“ je prezentovat všechny současné stavby na západě Čech - v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období 1. 1. 2012 – 20. 4. 2013.

Zároveň pokračujeme v ukázkách projektů staveb, které jsou připravovány k realizaci (nebo nerealizované) za období minulých pěti let – 1. 1. 2008 – 20. 4. 2013. Přihlásit je možné i architektonické a urbanistické studie. Tato část je zařazena na základě zájmu veřejnosti z předchozích ročníků o to, co se bude v regionu do budoucna stavět.

Přihlašovatelem staveb i projektů může být investor, architekt, projektant, zhotovitel stavby, nebo její majitel.

Naším hlavním záměrem při této soutěži je důraz na prezentaci všeho nového, novostaveb a rekonstrukcí, které se v uplynulém období podařilo zrealizovat. Chceme představit přihlašovatele, poděkovat a podpořit investory, architekty, projektanty a stavební firmy, kteří všichni mění podobu Karlovarského kraje. Zároveň letos chceme vybrat, představit a ohodnotit nejlepší projektanty a stavbyvedoucí. Za uplynulých 12 ročníků se prezentovalo 309 staveb včetně projektů, které jsou k prohlédnutí na internetu.

Všechny stavby a projekty budou představeny veřejnosti v Karlovarském kraji, nejlepší stavby a projekty vybrané odbornou porotou i veřejností budou prezentovány v tisku a odborných časopisech, po dobu 1 roku budou panely vystaveny na putovní výstavě na úřadech v Karlovarském kraji.

Od 13. 5. 2013 budou stavby a projekty umístěny na internetu na adrese www.stavbykarlovarska.cz, kde bude do uzávěrky soutěže 7. 6. 2013 do 16:00 probíhat veřejné hlasování o stavbách. Zároveň bude možné na stejném webu hlasovat pro ohrožené a zachráněné památky Karlovarska.

Věříme, že společně s námi budete mít zájem předvést své nové realizace a projekty staveb a dáte spolu s námi signál široké odborné i laické veřejnosti, že architektura, stavebnictví a dobré řemeslo bude vidět i v budoucnu.

 
 

« zpět do seznamu aktualit

 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz