přeskočit k navigaci »

Skladové haly Karel Holoubek Trade Group

Popis stavby

Výstavbou vznikl plně automatizovaný sklad v novém distribučním a logistickém centru společnosti KAREL HOLOUBEK-Trade Group a.s. v Karlových Varech, Staré Roli.

Nová skladová hala sestává ze dvou vzájemně propojených částí spojovacím krčkem. Každá hala je systematicky rozdělena na skladovou a kancelářskou část. V čele skladové haly, směřující k příjezdu, je umístěna půloblouková prosklená recepce. Kolem celého objektu byla vybudována příjezdová komunikace s parkovými stáními, příjezdy k obslužným rampám a přístupové komunikace pro pěší.

Nosná konstrukce haly je tvořena prefabrikovaným železobetonovým skeletem, který je založen na pilotovém založení. Toto založení je dále doplněno o základové pasy a základovou desku, která poslouží pro vyzdívky mezi nosné prvky.

Celá hala je „zabalena“ do velmi pěkné schránky ze systémových stěnových a střešních sendvičových panelů. Přirozené osvětlení je zajištěno precizními hliníkovými fasádními výplněmi a střešními světlíky. Samozřejmostí je vybudování vnitřního sociálního vybavení.

Celé tvarové a prostorové řešení objektu vychází z charakteru místa stavby a stávajících objektů.

Automatizace skladu

Nově vyvinutý automatický zakladač na přepravky využívá systému SMC, který nabízí širokou řadu řešení pro propojení s automatizovaným a manuálním řízením skladových systémů, od příjmu zboží a zaskladnění až po vychystávání zboží. Ve své standardní výbavě navíc v tomto případě disponuje i rekuperací energie a technologií Pick by Light pro zpracování vratek. Součástí řešení je i manuální zóna pro vychystávání zboží větších rozměrů. Vše je propojeno kompletním softwarovým systémem. Celá hala je vybavena 5 zakladači a pojme až 35 000 přepravek. Výška haly je 11 metrů a délka regálů 40 metrů. Moderní systém skladování provozovatel nabízí klientům s náročnými požadavky na kompletní logistiku.

Jak to celé funguje

Pro tyto účely byla postavena nová skladovací hala o celkové zastavěné ploše 3 700 m2. Do ní se z přepravních kontejnerů přijme zboží do plastových přepravek, ty pak postupují do automatizovaného zakladače, který je vyskladní na konkrétní pozice v rámci skladu. V momentě, kdy obchodník udělá u klienta objednávku, je tato objednávka okamžitě aktivována a v rámci skladového systému se začnou přepravky plnit zbožím, které je již spjaté s touto konkrétní objednávkou, a přesouvají se do vychystávací zóny. Tam je zboží manuálně vychystáno do papírového kartonu odpovídající velikosti. Po přidání dodacího listu a zapáskování, pokračuje zboží na paletu, která je následně předána přímo dopravci. Sklad je navíc obohacen o paletovou zónu pro větší zboží, která je obstarávána manuálně.

Hlasování bylo ukončeno.

Skladové haly Karel Holoubek Trade Group

Počet hlasů: 61

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz