přeskočit k navigaci »

Rodinný dům Stará Role

Na začátku tohoto projektu bylo naším hlavním cílem skloubit přání investora na moderní a ekologické bydlení s novými technologiemi i stále důležitější potřebou stavět energeticky nenáročné a zdravé stavby. Tato zděná novostavba je vybavena panely s fotovoltaickými články na ohřev vody a úspornými elektrickými topnými kabely, které poskytují maximální efektivitu při vytápění interiéru.

Velikost i poloha rovinatého pozemku rovněž dopomohla navrhnout tento architektonicky výrazný bungalov s charakteristickou pultovou střechou nad hlavním obytným prostorem, jehož kompoziční uspořádání do tvaru písmene "T" vytváří oddělenou privátní zónu zahrady, do které jsou orientována okna většiny obytných místností a na druhé straně servisní dvůr s příjezdem k domu a zastřešenými parkovacími stáními, odkud je rovněž vybudován i jeden z vchodů do pracovny.

Dalším důležitým splněným záměrem bylo uzpůsobit bungalov pro velkou rodinu. Proto byl jako dominanta domu navržen velmi prostorný reprezentativní obývací pokoj s kuchyňským i jídelním koutem tak, aby i v takto velkém a prostorném domě mohla být i početná rodina stále pohromadě a na druhé straně, aby měl každý člen rodiny prostor pro své soukromí.

Při projekci i výstavbě jsme neopomněli ani na dostatečnou velikost technického zázemí a úložných prostor, stejně tak, jako na kvalitu veškerých použitých materiálů s ohledem na maximální trvanlivost při zachování maximální šetrnosti vůči životnímu prostředí.

Hlasování bylo ukončeno.

Rodinný dům Stará Role

Počet hlasů: 130

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz