přeskočit k navigaci »

Nová budova hospicové péče Rehos

Hospic Rehos
Stavba číslo:S02
Název stavby:Nová budova hospicové péče Rehos
Přihlašovatel:Rehos Nejdek, p.o.
Místo stavby:Nejdek
Charakter stavby:občanská vybavenost
Období realizace
(Zpracování projektu):
01/2016 - 01/2018
Investor:Karlovarský kraj
Projektant:G DESIGN, spol. s r.o.
Zhotovitel:Metrostav a.s.

 

Hospicový pavilon vznikl v areálu krajského Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) v Nejdku a bude sloužit klientům z celého regionu. Jedná se o první hospic v Karlovarském kraji. Nové oddělení má celkem 23 nových lůžek ve dvou i jednolůžkových pokojích s možností přítomnosti rodinných příslušníků. Vznikla také společenská místnost pro pořádání vzdělávacích aktivit, kaple a prostor pro občerstvení.

Tvarové řešení

Objekt je dělen z hlediska uvažovaného provozu a funkce. Konstrukci z důvodu výškového limitu stropu 1.NP ovlivňuje naměřená výška chodby 2.NP ve stávající budově, kde bylo provedeno propojení obou objektů. 1.NP je vstupním podlažím. Nachází se zde vrátnice, prostory pro veřejnost s občerstvením, hygienické místnosti apod. Lůžková část, situovaná ve 2.NP, má největší užitnou plochu, která je využita pro pokoje o celkové kapacitě 23 lůžek a vyšetřovnu lékaře. 3.NP je podlaží administrativy a vedení zdravotnického zařízení. Zde se nachází pět kanceláří, pracoviště ředitele a zasedací místnost cca pro 30 osob. Každé NP je vybaveno únikovým schodištěm a evakuačním výtahem. 4.NP je řešeno především jako prostory technického vybavení (tepelná čerpadla, vzduchotechnika apod.).

Materiálové řešení

Spodní část stavby je tvořena železobetonovou deskou. Nosný systém je kombinovaný a stěny jsou doplněné sloupy. Svislé nosné konstrukce jsou navrženy v kombinaci keramického zdiva a železobetonových prvků. Stropní desky jsou taktéž železobetonové. V rámci úspory na vytápění byla do projektu zapracována tepelná čerpadla.

Barevné řešení

Zařízení je řešeno kombinací barev - modrá, oranžová, bílá. Střešní krytinu tvoří hydroizolační fólie šedé barvy.

 

Hlasuj pro:

Nová budova hospicové péče Rehos

Počet hlasů: 608

Hlasuj:

 

 

V souladu s legislativou pro ochranu osobních údajů zpracovává pořadatel soutěže JMÉNO, TELEFON, E-MAIL a IP ADRESU POČÍTAČE hlasujícího. Tyto údaje se uchovávají po dobu 12 měsíců od ukončení hlasování a poté jsou vymazány. Hlasující dává tímto souhlas ke zpracování uvedených údajů.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů:

Odesláním formuláře souhlasíte s pravidly hlasování.

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz