přeskočit k navigaci »

Mateřská škola Skalníkova - Mariánské Lázně

Nově realizovaná mateřská škola v Mariánských Lázních je příkladem použití dřevěné konstrukční báze pro budovu občanského vybavení. Stavba byla navržena jako náhrada za původní pavilónový objekt mateřské školy, který byl v havarijním stavu a s extrémně vysokými provozními náklady.

Konstrukčně se jedná se jednopodlažní tvarově velmi kompaktní dřevostavbu v nízkoenergetickém standardu. Díky kompaktnosti navržené hmoty se podařilo minimalizovat ochlazované plochy obálky při současném zcela funkčním dispozičním uspořádání.

Stavba obsahuje šest tříd pro celkem 124 žáků, dvě ložnice, vývařovnu, jídelnu, kanceláře a další servisní prostory a technické zázemí. Kvalitu vnitřního mikroklimatu zajišťuje systém řízeného větrání a teplovzdušného vytápění se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu. Vnější stínění pomocí screenových rolet minimalizuje tepelné zisky v letním období. Osobitý architektonický výraz stavby utváří zejména modřínová fasáda.

Navrhování dřevostaveb s sebou nese určitá specifika a vyžaduje v mnoha ohledech detailnější přístup než navrhování staveb z „tradičních“ materiálů. Použité postupy a certifikace, které byly prováděny též s motivací splnění konstrukčních požadavků této konkrétní stavby, najdou uplatnění i v dalších stavbách.

Hlasování bylo ukončeno.

Mateřská škola Skalníkova - Mariánské Lázně

Počet hlasů: 200

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz