přeskočit k navigaci »

Dům služeb Karlovy Vary

Architektonický záměr

Záměrem zvolené architektury a designu Domu služeb Karlovy Vary, (později název upraven na Nostress) bylo nabídnout konečné klientele pocit neokázalosti, zároveň ale solidnosti a dojem, že vytvořené prostředí bylo navrženo "pro ně".

Snahou bylo realizovat koncepci, která není anonymní a která čeká na svého uživatele. Která je pro svého uživatele přímo tvořena.

Celková architektura odpovídá současným trendům administrativních budov, nepodléhá ale ryze módní vlně a jsme přesvědčeni, že přežije prověrku časem.

Koncept interiéru jídelny Nostress neodpovídá určitě zažitým představám o jídelnách, resp. cantinách minulého století a naší snahou bylo nabídnout klientům prostředí, které poskytuje nejenom prostor pro stravování, ale myslíme si, že má i parametry místa potkávání lidí a místa odpočinku.

Záměrem celkového pojetí interiéru stavby bylo jít proti zažitým představám o formální podobě administrativních budov a stravovacího zařízení. Cílem bylo vytvořit nekonvenční pracovní prostředí pro své uživatele.

Realizace

V rámci první etapy byla zprovozněna top-kuchyně se zázemím pro povýšení úrovně gastronomie v regionu, samoobslužnou restaurací a kavárnou včetně všech technologických zařízení. Ve druhé etapě došlo k dokončení komerční administrativní části budovy včetně kompletního zázemí a dále zdravotně-regenerační zázemí pro širokou veřejnost - oční klinika včetně operačních a laserových sálů a provozovny oční optiky, masažní a wellnes studio, fyzioterapie, kosmetika, kadeřnictví, manikůra, pedikůra a připravuje se otevření lékařské stomatologické ordinace.

Z konstrukčního hlediska jde o stavbu provedenou jako železobetonový montovaný skelet pravidelného čtvercového tvaru 36 x 36 m, založený na vrtaných pilotách s kalichy a keramickým vyzdívaným obvodovým pláštěm. Prosvětlovací prvky objektu jsou tvořeny proskleným hliníkovým fasádním systémem a okenními pásovými prvky typu AluClip. Technologickou zajímavostí je využití tepelných čerpadel pro ohřev a chlazení přiváděného vzduchu v rámci vzduchotechnických technologií (cca 45 000 m3/hod).

Hlasování bylo ukončeno.

Dům služeb Karlovy Vary

Počet hlasů: 149

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz