přeskočit k navigaci »

Areál Dvorana

Areál Dvorana vznikl přestavbou bývalého Areálu CINK. Celý areál sloužil v minulosti pro strojírenskou výrobu a jeho historie sahá až do období kolem roku 1915 - 1920. V této době byly postaveny první objekty areálu, Wolfovy strojírny. Areál se v průběhu posledních 100 let průběžně rozšiřoval, rostl a přistavovaly se postupně jednotlivé objekty. Po válce sloužil jako strojírenský závod v rámci československého uranového průmyslu ZRUP Příbram. Po revoluci v roce 1989 byl zprivatizován se zachováním strojní výroby, převážně se vyráběly vodní turbíny pro potřeby malých vodních elektráren. Struktura celého areálu byla z velké části zachována tak, aby vzhled odpovídal co nejvíce vzhledu dle dostupné dobové fotodokumentace a zároveň budovy dokázaly co nejlépe sloužit v současné době, odpovídaly současným trendům ve stavebnictví a využívaly moderních technologií. Architekturu jednotlivých objektů se podařilo zachovat, objekty byly pečlivě opraveny a vznikl tak nový kompaktní areál.

Hlavním cílem projektu je, aby areál umožňoval lehčí start začínajícím podnikatelům a živnostníkům v jejich podnikání. Dále, aby areál poskytoval zázemí pro začínající inovativní malé a střední podniky v regionu a stávajícím podnikatelům dokázal poskytnout prostor pro jejich potenciální rozvoj a rozšíření.

V areálu je dostatek kancelářských a administrativních prostor různých velikostí. Dokáže vyhovět podnikateli, který pracuje sám, i podnikateli, který má desítky zaměstnanců. Kancelářské prostory jsou nově opraveny a zcela vybaveny pro okamžité nastěhování. Kanceláře jsou reprezentativní, klimatizované a ve všech je nový nábytek. Disponují pevnými telefony a rychlým internetem. Pro začínající podnikatele je zde možnost spolupráce například s poradenskými společnostmi právního, účetního a daňového zaměření.

V areálu se nacházejí prostory showroomů, drobných obchodů a prodejen. Jednotliví podnikatelé zde prezentují nejnovější technologie a trendy moderní doby. V areálu jsou i prostory drobných dílen a skladů. Tyto prostory jsou využívány především pro výrobu produktů na zakázku. Konkrétně se zde vyrábějí svítidla přímo na zakázku a napínané stropy dle přání zákazníků. V areálu je dostatek volných prostor tohoto typu. Několik posledních let byli v těchto prostorách truhláři a zámečníci. Jsou k dispozici také prostory pro archivaci dokumentů či prostory pro skladování.

V areálu je také několik výrobních hal, dílen a sklad hořlavých kapalin. Největší z hal slouží především pro výrobu tepelných výměníků. Dále je zde hala s prodejnou barev a laků. Poslední velká hala slouží pro prodej podlahových krytin - koberců, lin, plovoucích, korkových a dřevěných podlah.

Školicí a konferenční prostory nacházející se v areálu Dvorana jsou určeny pro pořádání jak jednorázových, tak pravidelných akcí. Je zde několik sálů s flexibilní kapacitou.

Jednotlivé prostory v areálu jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a to vytápěním pomocí tepelných čerpadel, výměnou vzduchu pomocí vzduchotechniky či klimatizací, zabezpečovacími systémy EZS a EPS, kamerovým systémem, vlastní telefonní ústřednou a vysokorychlostním internetem. Areál se pravidelně udržuje a čistí tak, aby byl neustále v dokonalém stavu. Parkování je možné buď přímo v areálu, nebo před areálem na ulici Chebská.

Hlasování bylo ukončeno.

Areál Dvorana

Počet hlasů: 167

 
 
 

Spojte se s námi na facebooku:

 
 
 
 
 
 
Hlasování stavby Karlovarskéjo kraje

Regionální stavební sdružení K.Vary
Stará Kysibelská 45
360 09 Karlovy Vary
tel: 603 732 876, 353 236 100
fax: 353 236 245
e-mail: rsskv@rsskv.cz